Fibonacciho metóda: Môžete ju použiť na úspešné hranie?

Peter Varga
2 mája, 2024
268 Views
fibonacci betting system

Fibonacciho postupnosť je súbor postupne sa zväčšujúcich celých čísel, z ktorých každé sa rovná súčtu dvoch predchádzajúcich čísel. Táto negatívna progresia, vynájdená v 13. storočí, nachádza uplatnenie v rôznych sférach vrátane stávkovania.

Ako môžete použiť Fibonacciho systém na získanie ziskov u stávkových kancelárií? Pozrieme sa na Fibonacciho stávkovú stratégiu a na to, ako ju implementovať pre úspešné stávky.

Čo je Fibonacciho systém a čo znamená v hazardných hrách?

Fibonacciho stávkový systém sa vzťahuje na metódu negatívnej progresie, pri ktorej stávkujúci postupne zvyšujú stávku po každej prehratej stávke.

Fibonacci objavil úžasné vlastnosti číselnej postupnosti, ktorá mala početné príklady v prírode, umení a hudbe. Napríklad usporiadanie vetiev stromov a kvitnúcich rastlín sleduje Fibonacciho číselný vzor.

V modernej dobe hazardní hráči objavili ďalšie využitie postupnosti, a to ako stávkovú stratégiu.

S ktorými hrami funguje najlepšie? Koncept sa vzťahuje na kasínové hry, ktoré majú pravdepodobnosť 50/50 a môže byť účinný aj v športe.

Ako fungujú Fibonacciho stávky?

Aj keď sa Fibonacciho stávkový systém môže spočiatku zdať zložitý, stáva sa priamočiarejším, keď zvládnete základy. Vediac, že Fibonacciho postupnosť vyzerá takto – 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, začnite dodržiavaním štyroch základných pravidiel:

  1. Určite svoju základnú stávku. Ak stanovíte svoju základnú jednotku na 10 dolárov, stane sa veľkosťou vašej prvej stávky.
  2. Začnite s jednou jednotkou. Na základe výsledku pokračujte pravidlom 3 alebo 4.
  3. Ak prehráte stávku, posuňte sa o jedno číslo doprava. Tento postup opakujte po každej prehre. Ak teda prehráte prvé dve 10-dolárové stávky, tretiu stávku urobte za 20 dolárov, t. j. dve stávkové jednotky.
  4. Ak vaša stávka vyhrá, posuňte sa o dve čísla doľava. To isté opakujte po každej výhernej situácii. V modifikovanom Fibonacciho systéme sa stávkujúci po výhre vráti k pôvodnej veľkosti stávky. Bez ohľadu na postup postupnosti výhra vynuluje stávkovú postupnosť späť na východiskový bod. Napríklad, ak je postupnosť 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13 a stávkujúci vyhrá po vsadení 13 jednotiek, pri ďalšej stávke by sa vrátil k stávke 1 jednotky.
fibonacci system example

Výhody a nevýhody Fibonacciho stávkovania

Nie je prekvapením, že každá stávková stratégia má svoje výhody a nevýhody, a to platí aj pre Fibonacciho systém.

Výhody Fibonacciho systému

  • Podstata Fibonacciho stávkovej postupnosti spočíva v tom, že bez ohľadu na počet po sebe idúcich prehier, pokiaľ majú hráči prostriedky na ďalšiu stávku, nakoniec svoje výdavky uhradia.
  • Metóda je pomerne jednoduchá a nevyžaduje veľa analýz. Hráči môžu vyhrať umiestnením mnohých malých stávok počas dlhšieho času.

Nevýhody Fibonacciho systému

  • Podobne ako všetky stávkové stratégie s negatívnou progresiou, aj Fibonacciho stávkovanie predstavuje riziko straty všetkých vašich prostriedkov pri jednej prehratej sérii.
  • Séria neúspešných stávok môže viesť k nedostatku prostriedkov na pokrytie ďalšej stávky.

Záverečné myšlienky o Fibonacciho metóde

Aj keď bol Fibonacciho systém navrhnutý tak, aby pomohol hazardným hráčom získať späť svoje straty, jeho úspech závisí od zručností a prostriedkov hráča.

Jednoduchosť stratégie a zaručené zisky z dlhodobého hľadiska ju robia príťažlivou pre stávkujúcich. Používatelia by si však mali dávať pozor na správne kurzy a rovnováhu medzi veľkosťou stávky a bankrollom.

Ďalšie stávkové systémy, ktoré by vás mohli zaujímať

Autor Peter Varga

Volám sa Peter Varga. Ako odborník na športové stávkovanie pravidelne píšem na svojom webe o stávkových spoločnostiach, stávkových systémoch a online kasínach. Vytvoril som sprievodcu svetom hazardných hier na Slovensku. Moja vášeň a znalosti mi umožňujú poskytovať čitateľom najnovšie informácie a najlepšie rady.