Stávkovanie so systémom Heinz: Čo potrebujete vedieť?

Peter Varga
7 mája, 2024
358 Views
heinz betting

Heinz je jedným z najpopulárnejších systémov v športovom stávkovaní. Aby ste však s Heinzovým stávkovaním vyhrali, musíte mu porozumieť. Význam, princíp a vlastnosti Heinzovho stávkovania sú vysvetlené v tomto článku.

Čo je systém Heinz v stávkovaní?

Systém Heinz je stávkovací systém pre 6 udalostí. Kombinácie týchto udalostí vedú k celkovému počtu 57 stávok: 15 dvojitých, 20 trojitých, 15 štvornásobných, 6 päťnásobných a 1 šesťnásobnej. Jeho rozšírená verzia sa nazýva stávkovanie Super Heinz a zahŕňa sedem výberov a 120 stávok. Viac o stávkovacích systémoch sa dozviete v našej predchádzajúcej publikácii.

Ako funguje Heinzovo stávkovanie v praxi? Pozrime sa na príklad. Som fanúšikom dostihov a stavím na 6 koní, kurzy na každého z nich sú 5,0. V systéme Heinz musím uzavrieť stávku na každú možnú kombináciu výberov. Na každú stávku vkladám 1 dolár, takže celková suma je 57 dolárov.

Takto môžem vypočítať svoje výhry:

  • Ak žiadny z vybraných koní nie je víťazom, moja stávka prehráva. Ak iba 1 kôň skončí prvý, tiež nič nezískam.
  • Ak vyhrajú 2 kone, vyhráva jednu dvojitú: 1 × 5 × 5 = 25 dolárov.
  • Ak vyhrajú 3 kone, moje výhry sú tri dvojité: 25 + 25 + 25 = 75 dolárov.
  • Ak vyhrajú 4 kone, dostanem vyplatených 6 dvojitých (150 dolárov) + 4 trojité (500 dolárov) + 1 štvornásobnú (625 dolárov) = 1 275 dolárov.

Čím viac vybraných koní vyhrá, tým väčšie budú moje výhry. Maximálny čistý zisk, ktorý môžem získať, je 46 625 dolárov (všetkých 57 stávok vyhrá) – 57 dolárov (moja stávka) = 46 568 dolárov.

Výpočet ziskov môže byť zložitý kvôli počtu variácií. Na zjednodušenie procesu môžete použiť jednu z kalkulačiek stávkovania Heinz. Tieto nástroje sú k dispozícii online a existujú aj pre iné systémy, napríklad kalkulačka stávkovania Super Heinz pre Super Heinz.

Aké sú výhody a nevýhody stávkovania Heinz?

Hlavnou výhodou systému Heinz je predovšetkým významný potenciálny zisk. To však nie je jediné plus. Viac o troch z nich sa dozviete z tejto tabuľky:

VýhodyPopis
Pohodlné uzatváranie stávkyStávkujúci, ktorí chcú kombinovať viacero stávok do jednej stávky, zistia, že systém Heinz je pohodlnejší ako uzatváranie jednotlivých stávok.
Nižšie rizikáNemusíte úspešne predpovedať všetky udalosti, stačia 2 úspešné výsledky na vrátenie časti vašej stávky.
Možnosť využitia rôznych stratégií stávkovania HeinzStávkujúci si môže vybrať udalosti s vyššími kurzami na zvýšenie ziskov a s nižšími kurzami na zníženie rizík.

Nevýhody systému Heinz zahŕňajú nutnosť staviť na 6 udalostí súčasne, čo robí túto možnosť nevhodnú pre hráčov, ktorí chcú staviť na 2 – 3 výsledky. Ďalšie tri mínusy sú uvedené v tabuľke nižšie:

NevýhodyPopis
Vyššia počiatočná investíciaMusíte staviť na všetky možné kombinácie, čo znamená 57 stávok.
Ťažké predpovedať výhryKvôli vysokej variabilite systém Heinz nevyhovuje hráčom, ktorí potrebujú predvídateľnosť výplat.
Nie je k dispozícii pre všetky udalostiStávkové kancelárie zvyčajne ponúkajú stávkovanie Heinz na futbal, tenis a dostihy, ale tento systém nemusí byť k dispozícii pre iné športy alebo živé udalosti.

S prihliadnutím na vyššie uvedené výhody a nevýhody by sa každý stávkujúci mal sám rozhodnúť, či bude pri uzatváraní stávok používať systém Heinz alebo nie.

Stávkovanie Heinz: závery

Skúsenosť so stávkovaním so systémom Heinz môže byť vzrušujúca a priniesť veľa zisku, ak zvážite jeho špecifiká. Zvyčajne sa odporúča skúsenejším stávkujúcim, ktorí sú oboznámení so stratégiami. Začínajúci hráči môžu tiež skúsiť svoje šťastie, ak majú dobré porozumenie tomuto systému a dokážu spravovať svoj bankroll.

Ďalšie stávkovacie systémy, ktoré by vás mohli zaujímať

Autor Peter Varga

Volám sa Peter Varga. Ako odborník na športové stávkovanie pravidelne píšem na svojom webe o stávkových spoločnostiach, stávkových systémoch a online kasínach. Vytvoril som sprievodcu svetom hazardných hier na Slovensku. Moja vášeň a znalosti mi umožňujú poskytovať čitateľom najnovšie informácie a najlepšie rady.