Yankee stávkový systém: Rýchly prehľad

Peter Varga
6 mája, 2024
145 Views
yankee system

Yankee stávkovanie bolo pravdepodobne pomenované po americkom vojakovi, ktorý urobil niekoľko stávok podľa tohto systému u britského bookmarkera a všetky vyhrali. Získal značný zisk, čo spôsobilo rozruch okolo tohto typu stávkovania.

Stávka systému Yankee je populárna v dostihoch, futbale a iných športoch. Stratégia sa považuje za ľahko implementovateľnú a je menej nákladná ako iné kombinované stávky, ako napríklad systém Super Yankee.

Pomôžem vám objaviť podstatu stratégie, príležitosti a spôsob, akým funguje.

Čo je Yankee stávkovanie?

Yankee systém je typ viacnásobnej stávky v športe, kde sa na štyri výbery umiestni 11 stávok. Zahŕňa rôzne kombinácie stávok. Preto láka používateľov sľubom značných výnosov, ak je niekoľko výberov úspešných. Avšak početné stávky si vyžadujú aj väčšiu počiatočnú investíciu. Stávkujúci by preto mali k svojej stratégii pristupovať opatrne a pred uplatnením systému Yankee zvážiť svoje výbery.

Ide o komplexnú stávkovú stratégiu, v ktorej je každý výber zavedený v troch dvojitých, troch trojitých a štvornásobnom akumulátore. Posúdenie potenciálnych výhier, počiatočných stávok a kurzov môže byť pre začiatočníka náročné. Preto hráči používajú kalkulačku stávok Yankee alebo kalkulačku stávok Super Yankee, v závislosti od typu systému.

Vo výsledku dve alebo viac úspešných výberov zaručuje návratnosť ich stávok.

Ako funguje stávková stratégia Yankee?

Yankee je stávka na štyri možnosti, ktorá zahŕňa 11 samostatných stávok. Ak vyhrajú aspoň dva zo štyroch výberov, hráč dostane výplatu. Systém sa podobá stávke Lucky 15, len bez možnosti jednotlivých stávok.

Vaša celá stávka Yankee pozostáva z 11 rovnakých výberov:

  • Šesť dvojitých stávok;
  • Štyri trojité stávky;
  • Jedna štvornásobná akumulátorová stávka.

Svoje stávky môžete umiestniť pomocou iba štyroch možností z trhu so stávkami, pričom na každú podstávku sa umiestni rovnaká suma stávky. Stávka prinesie zisk, ak máte minimálne dva víťazné výbery outsiderov.

Aby ste lepšie pochopili význam stávkovania Yankee, predstavím jednoduchý príklad.

Predpokladajme, že si vyberiete štyri tímy: Tím 1, 2, 3 a 4. Tabuľka nižšie ukazuje príslušné výbery.

StávkaVýbery (1-4)Množstvo
Dvojitá12, 13, 14, 23, 24, 346
Trojitá123, 124, 134, 2344
Štvornásobná12341
Celkom 11

Ak vyhrá iba jeden tím, nedostanete žiadnu výplatu.

Dvojité stávky fungujú nasledovne:

  • Vyberiete si dva tímy (t.j. 1 a 2).
  • Vybrané tímy sa vo vašej stávke prepoja tak, že buď vyhráte oba, alebo vaša stávka prehrá, aj keď jeden z tímov vyhrá.
  • Ak vyhrá Tím 1, vaša počiatočná stávka plus akékoľvek zisky sa prenesú na stávku na Tím 2.

Ak chcete objaviť rôzne druhy stávok, prečítajte si článok o dostupných stávkových systémoch.

Prečo uprednostniť stávku Yankee?

Keď už máte všeobecné porozumenie systému Yankee, preskúmajme niekoľko faktorov v jeho prospech:

  • Väčšie príležitosti na výhru. 11 stávok a viacero kombinácií poskytuje viac šancí na výhru v porovnaní s jednou stávkou.
  • Vysoké potenciálne výnosy. Čím viac vašich výberov vyhrá, tým viac sa nahromadia výplaty.
  • Diverzifikácia rizika. Aj keď niektoré z vašich výberov zlyhajú, systém Yankee môže stále priniesť výnosy vďaka rôznym zapojeným kombináciám.

Záverečné myšlienky o systéme Yankee

Hlavným lákadlom stávkovej stratégie Yankee je dobrá šanca na návratnosť vašej stávky. Ak sa aspoň dva z vašich štyroch výberov stanú úspešnými, získate zisk.

Nezabudnite však pred stávkovaním posúdiť kurzy, pretože tie nakoniec určia, či vyhráte alebo nie.

Ďalšie stávkové systémy, ktoré by vás mohli zaujímať

Autor Peter Varga

Volám sa Peter Varga. Ako odborník na športové stávkovanie pravidelne píšem na svojom webe o stávkových spoločnostiach, stávkových systémoch a online kasínach. Vytvoril som sprievodcu svetom hazardných hier na Slovensku. Moja vášeň a znalosti mi umožňujú poskytovať čitateľom najnovšie informácie a najlepšie rady.